Davy Jones

16. srpna 2007 v 23:45 |  Davy Jones
(kopírujte prosím se ZDROJEM!!!)
Představte si bytost,která je napůl člověk a napůl mořská stvůra.Má nelítostné černé oči,které připomínají žraločí,místo paží pařáty a plnovous z chapadel chobotnice.Tak hrůzostrašně vypadá Davy Jones,legendární vládce mořských hlubin,navěky odsouzený křižovat nekonečné mořské dálavy,jako kapitán na palubě lodi duchů zvané Bludný Holanďan.Jones nabízí ztroskotaným námořníkům naději na přežití,pokud se připojí k jeho posádce.To znamená že budou 100 let sloužit na jeho palubě.Tím však na sebe berou hrůzný osud,který je často horší než smrt.
Stvůra bez srdce
Legenda praví,že Davy Jones kdysi zahořel láskou k jisté ženě ,,stejně kruté a nespoutané jako samo moře".Nikdy tuto ženu nepřesal milovat a bolest v srdci,již mu způsobila láska,byla tak nesnesitelná,že se Jones nakonec rozhodl srdce vyříznout z hrudi a uzamknout v truhle.Klíč od truhly nosí neustále u sebe.Nikdo netuší,kde se truhla nachází.
Kouzelná dýmka
Davyho dýmka je vyřezána z velrybí kosti.Jen zřídka ji Davy vyjme z úst.Dýmka je nacpána tajemnou směsí,jež stále hoří a nevyhasíná ani v mořských hlubinách.
Nebohý Wyvern
Čím déle námořníci zůstávají na Bludném Holanďanu,tím je jejich osud krutější.Postupem času se stávají součástí lodi.Wyvern začíná zvolna splývat s lodními břevny a trámy,přesto je stále lidskou bytostí.Proto pomáhá Willovi najít klíč k Truhle mrtvého muže.
(ukázky námořníků co se proměnily v mořské stvůry)
Štruple Bill
Otec Willa Turnera prodal svou duši Davymu Jonesovi.Protože je na lodi teprve krátce,připomíná dosud spíše lidskou bytost než mořskou stvůru.
Otec a syn
Když se Will ocitne na palubě Bludného Holanďana,jeho otec Štruple Bill ho pozná až ve chvíli,kdy se Willa chystají zbičovat.Tehdy se Štruple Bill rozhodne svému synovi pomoct k útěku z Jonesových spárů.
Klíč k srdci Davyho Jonese
Will ukazuje otci obrys klíče,který Jack získal v tureckém vězení.Později se při nebezpečné hře v kostky dozvědí,že Jones nosí klíč stále u sebe,zavěšený na šňůře kolem krku,v chapadlách.Zatímco Štruple Bill hlídkuje,jeho syn se tajně vplíží do Jonesovi kajuty,kde spícímu kapitánovi stáhne klíč z krku.
Truhla mrtvého muže
Přestože je srdce Davyho Jonese uzamčené v truhle,stále bije.Will pochopí,že pokud se mu podaří truhlu najít,otevřít a probodnout tlukoucí srdce,Davy Jones zemře.Posádka lodi duchů,odsouzená k záhubě tak bude konečně vysvobozena ze strašlivého prokletí.A proto musí Will podniknout cestu na ostrov Isla Cruces kde je truhla zakopaná!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama