Elizabeth Swann

17. srpna 2007 v 15:53 |  Elizabeth Swann ( Turner )
V krásných hedvábných šatech vypadá Elizabeth Swannová jako dáma každým coulem.Hraje roli dokonalé guvernérovy dcery,ale v hloubi duše ji společnost v Port Royalu nudí.Hrozí se toho,že by se mohla stát komodorovou ženou a raději sní o dobrodružném životě.Nemůže zapomenout na okamžik před osmi lety,kdy při plavbě z Anglie zahlédla pirátskou loď.Bylo to zároveň vzrušující a děsivé,a právě po tom Elizabeth touží: chce zažít vzrušení,nebezpečí a svobodu!
Plavba do Port Royalu
Piráti Elizabeth odjakživa fascinovali,k velké nelibosti jejího otce.Jako malá zpívala při plavbě do Port Royalu pirátské odrhovačky.Když posádka zachrání trosečníka,malého Willa Turnera,pozná v něm Elizabeth piráta.
Aztécké zlato
Elizabeth kdysi vzala medailonek Willovi,aby se lodní posádka nedovtípila,že má něco společného s piráty.Od té doby medailonek tajně přechovává,ale netuší,jaké potíže jí to přinese.
Móda,která bere dech
V korzetu a módních šatech se Elizabeth dusí.Raději má námořnické oblečení,které jí dovoluje volně se pohybovat.
Nejenom krásná tvář
Elizabeth je pohotová a bystrá.Když jde na palubu Černé perly "vyjednávat" s Barbarossou,užívá zlatého medailonku,aby se dohodli.Její výhružka,že ho hodí přes palubu,přiměje kapitána ke spolupráci,Elizabeth ale brzy zjišťuje,jak byla naivní,když mu věřila.Barbarossa Elizabeth zajme a odplouvá s ní od přístavu.
Na palubě hrůzné lodi
Elizabeth si o svých snech o dobrodružném životě nepředstavovala,že si s ní bude pohrávat banda kostlivců.Po hrůzostrašné honičce za měsíčního svitu na palubě Černé perly se krčí v koutě Barbarossovy kajuty.
Přípravy k bitvě
Nebezpečí probouzí v Elizabeth odhodlání.Při pronásledování Střely Černou perlou by se většina žen její doby někam schovala.Místo toho se Elizabeth ocitá uprostřed boje.Příjmá rozkazy,nachází způsob,jak otočit loď,a křičí ,,Všichni palte!",aby zahájila bitvu.
Kouřové signály
Když je vysazena na pustém ostrově s kapitánem Jackem,Elizabeth s hrůzou zjišťuje,že tenhle odvážný pirát nemá ani potuchy,jak uniknout.Když se Jack zpíjí do němoty,zapálí jeho zásobu rumu.Vysoko šlehající plameny na sebe upozorní loď královského námořnictva.
Láska a věrnost
Elizabeth navzdory všemu následuje hlas svého srdce.Sňatek s komodorem Norringtonem by jí přinesl bohatství a společenské postavení.Ona by si ale raději vzala prostého kováře a stala se paní Elizabeth Turnerovou.I jejímu otci dochází,že nedokáže Elizabeth přesvědčit,aby změnila názor.
Děj z dalších dílů
Ikdyž je Elizabeth ve vězení a Will právě hledá Jacka aby ji pomohl dostat ven,tak Elizabeth přece jen uteče aby ho našla.Jako jediná pozná že kraken jde po Jackovi,a tak ho připoutá,aby se z lodi nedostal a aby ho teda kraken sežral.Poté však toho lituje a tak se také účastní výpravy za Jackem do říše Davyho Jonese!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama