Tia Dalma

19. srpna 2007 v 10:19 |  Tia Dalma
Tam,kde řeka Pantano ústí do moře,se vysoko v koruně stromu nachází chatrč věštkině Tiy Dalmy. Je to podivný, tajemný svět plný kouzel a čar,kde nic není takové,jak se na první pohled zdá. Ovšem soudit umění Tiy Dalmy podle její chatrné chýše by bylo chybou. Má zvláštní schopnost předpovídat budoucnost či vyvolat démony a dokáže pohlédnout až na dno lidské duše. A právě na tuto tajemnou a krásnou věštkyni se obrací Jack o pomoc, když se snaží najít Daveyho Jonese.
Čtení z klepet
Tia Dalma má užasné schopnosti a ochotně je využívá,kdykoli někdo z jejích starých přátel potřebuje pomoc. Nyní přišel požádat o radu Jack. Z krabích klepet rozhozených na dřevěné desce stolu vyčte Tia Dalma to, co by normální smrtelník normálně nespatřil. Poloha klepet jí prozradí místo,kde se nachází kapitán lodě duchů Davy Jones se svou posádkou.
Kouzelný náhrdelník
Na stříbrném řetězu zavěšeném kolem krku kněžky Tiy Dalmy visí podivný přívesek. Ačkoli léty ztratil na lesku a jeho barva poněkud vybledla, tajemná tvář, jež je na něm zobrazena je stále viditelná.
Kousek země i na širokém moři
Tia Dalma prozradí Jackovi, oč ji žádal: kde by našel kapitána lodě duchů Davyho Jonese a jeho loď zvanou Bludný Holanďan. Aby uchránila Jacka před magickou mocí Davyho Jonese, daruje mu skleněnou nádobu naplněnou hlínou, díky níž bude stále poblíž země - a tedy bezpečí.
Zvláštní přitažlivost
Willův chlapecký vzhled okouzlí Tiu Dalmu. Jakmile Will překročí práh její chatrče, přivítá ho oslnivým úsměvem. Jack se nejprve domnívá, že úsměv patří jemu, jaké je však jeho překvapení, když zjistí, že dávná láska si ho vůbec nevšímá. Místo toho Tia pohladí Willa zlehka po tváři. ,,Máte osudové oči,Williame Turnere..." oznámí mu. Přestože se vidí poprvé, zná jeho jméno.
Zrak pro nemocné oči
V chatrči Tiy Dalmy je mnoho podivných předmětů a v jednom z nich se skrývá i nová naděje pro Ragettiho. Ve skleněné nádobě zavěšené v železné kleci plave spousta očí.Pohled na obnažené bulvy vyvolává u většiny smrtelníků hrůzu a děs, pro Ragettiho má však zvláštní půvab. Od nepaměti toužil mít místo dřevěného oka pravé.Nyní se možná jeho přání vyplní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama