Kniha:PzK-Na konci světa-1.část

14. listopadu 2007 v 16:01 |  Kniha:PzK-Na konci světa
1.stránka
Tmavými uličkami a vodními cestami rušného singapurského přístavu se nesla tichá pirátská píseň. Zpívala si ji štíhlá postava uvazující loď k doku. Ze tmy vystoupil hrozivě vyhlížející pirát a naslouchal. Byl to Tchaj Chuang, první důstojník vládce singapurských pirátů, kapitána Sao Fenga. Na někoho čekal.
"Nebezpečný výběr písně," řekl Chuang.
Postava vzhlédla. Byla to Elizabeth Swannová.
"Obzvlášť pro osamělou ženu." "Co tě přivádí k tomu, že je osamělá?" ozval se nový hlas.
Tchaj Chuang se otočil a spatřil piráta Barbossu.
"Tvůj pán nás očekává," řekl Barbossa.
2.stránka
Zatímco mluvili, ve vodě pod doky se něco pohybovalo.
Vypadalo to jako hromada kokosů plovoucích vedle sebe... ale pod každým kokosem byl schován člen posádky kapitána Jacka Sparrowa. Za prvním důstojníkem Gibbsem přicházeli Pintel, Ragetti, Marty a Cotton. Potichu připlavali ke kovové mříži. Nad nimi stáli agenti Východoindické obchodní společnosti. Pozorně sledovali přístav a snažili se odhalit sebemenší známky nebezpečí.
Skříp skříp , skříp. Jackova posádka začala pilovat kov. Strážní uslyšeli hluk a vzhlédli. Uviděli však jen stařenu tlačící vozík plný ptačích klecí. Neměli ani tušení, že tou stařenou je ve skutečnosti Tia Dalma, mocná vědma
Skřípot jejího vozíku přehlušil zvuky pily. Když Jackovi muži přepilovali mříž, jeden po druhém vklouzli do parního tunelu, který vedl pod lázněmi, kde se ukrýval Sao Feng. Tunel byl plný výparů, špinavého potrubí a řasami pokrytých kádí. Posádka vyčkávala
3.stránka
Elizabeth a Barbossa dorazili k lázním. U dveří museli odevzdat zbraň Elizabeth si povšimla, že všichni piráti mají stejné dračí tetování - symbol Sao Fenga.
Sám kapitán jim kráčel naproti.
"Potřebujeme loď a posádku," řekl mu Barbossa.
"To je ale zvláštní náhoda," zachechtal se Sao Feng. "Zrovna dnes se někdo vloupal do chrámu mého ctěného strýčka a snažil se zmizet s tímhle. Pozvedl navigační mapu, která ukazovala cestu na Konec světa, kde se nacházel Jack Sparrow.
Sao Feng kývl na své stráže, aby přivlekly zloděje.
Byl to Will Turner, snoubenec Elizabeth.
Sao Feng vytáhl nůž, aby ho zabil, a Elizabeth zděšeně vykřikla. Sao Fengovi došlo, že ti tři jsou společníci.
Přišli jste do mého města," zavrčel, "a chcete mě zradit?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama