Kniha:PzK-Na konci světa-3.část

16. listopadu 2007 v 16:54 |  Kniha:PzK-Na konci světa
Místo odpovědi se ozval cinkot rozbíjeného okna a do místnosti vpadli agenti Východoindické společnosti.
Piráti se obrátili proti nim, aby je společně porazili.
Lázněmi znělo řinčení mečů. Nakonec se piráti rozprchli do ulic.
Jedním z agentů byl Beckettův úředník Mercer. Mercer už se kdysi s Elizabeth a Willem potýkal a věděl, že je musí bedlivě sledovat. Sledoval Sao Fenga a Willa až do temného zákoutí singapurského přístavu, kde se ti dva chystali spolu promluvit.
Při plížil se k nim s vytaženou pistolí. Zrovna, když se chystal vystřelit, zaslechl něco, co ho přimělo sklonit zbraň.
"Ty chceš porušit svou dohodu s Beckettem?" ptal se Will Sao Fenga. "Potřebuješ to, co nabízím." Sao Feng pokýval hlavou. will pochopil, že mu chce Sao Feng odevzdat mapy.
Mercer Willa dál sledoval. K Willovi se přidali Barbossa a Elizabeth a nalodili se na čínskou džunku Chaj Peng, spolu s Tchaj Chuangem a celou posádkou. Než odpluli, Mercer zaslechl Willa říkat, že se setkají se Sao Fengem v Zátoce vraků. Usmál se.. Tohle bude lorda Becketta jistě nesmírně zajímat.
Lord Beckett se nacházel na lodi Endeavour mnoho tisíc mil daleko. Stál na palubě spolu s admirálem Norringtonem a otcem Elizabeth, guvernérem Swannem. Před chvílí Bludný Holanďan pod Beckettovým velením napadl skupinku pirátských lodí.
Endeavour připlula k Holanďanovi a Beckett se Swannem následovali Norringtona na jeho palubu.
Měli s sebou Truhlu mrtvého muže, ve které stále bilo srdce Davyho Jonese. Právě díky srdci mohl lord Beckett převzít velení nad Bludným Holanďanem.
Jones věděl, že by Beckett mohl srdce probodnout a tak ho ve chvilce zabít. Proto teď napadal piráty a poslouchal příkazy Východoindické obchodní společnosti.
Beckett dokonce Jonesovi přikázal zabít Krakena, mořskou obludu, která pozřela Jacka Sparrowa, a Jones ten příkaz vyplnil.
Guvernér Swann nebyl moc šťastný, když viděl to krveprolití, které za sebou Holanďan zanechal. "Dal jste těmto lodím příležitost k záchraně?" dožadoval se odpovědi. "Moje dcera mohla být na palubě jedné z nich" "Já jsem ničící pirát - řízený společností," ušklíbl se Davy Jones.
"A vaše dcera je mrtvá. Díky Krakenovi šla ke dnu i s Černou perlou.
Lord Beckett vám to neřekl?"
Guvernér byl zničený. Seběhl do kapitánské kajuty, kde Norrington I držel hlídku u truhly. Když Norrington uslyšel, že je Elizabeth mrtvá, zbledl jako stěna. Swann uchopil dýku, otevřel truhlu a chystal se probodnout Jonesovo srdce. V tu chvíli však do kajuty vstoupili Davy Jones s Beckettem.
"Ne!" vykřikl varovně Jones. "Když probodnete to srdce, budete ho muset nahradit svým vlastním - a zaujmete moje místo. Holanďan nesmí zůstat bez kapitána."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ginnouš ginnouš | Web | 18. listopadu 2007 v 13:06 | Reagovat

Můžu tě poposit,aby si pro mě hlásnul???Adresa na blogu dííííík!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama