Mapa Sao Fenga

13. listopadu 2007 v 14:43 |  Piráti z Karibiku-zajímavosti
(Dal jsem si na tom nějakou práci to napsat a sehnat všechny ty fotky,takže kopírujte jen se ZDROJEM!!!!!!!!!)
Ten,kdo plánuje tu nejobtížnější ze všech cest-plavbu k Záhrobní zemi-musí nejprve najít Konec světa.Pouze jediná mapa tam dokáže najít cestu-Sao Fengova navigační mapa k Daleké bráně.Tvoří ji jedinečný propletenec kružnic,neboť toto místo není pevně určeno.Jak poznamenává Tchaj Chuang-tahle mapa možná není tak přesná jako ty moderní-ale zase vás zavede na víc míst.
Strážce
Hrdý strážce mapy Sao Feng ji nepřechovává ve svém vodním králoství,protože vlhké prostředí lázně by mohlo poškodit její choulostivé barvy.Mapa je ukryta ve starém chrámu,který patří jeho moudrému stařičkému strýci.
Tady jsou draci
V zákrutech mapy se objevují podivné symboly-někde se vynořují draci jako zvěstovatelé velkého válečného zisku.Tradiční navigátoři jsou z ní zděšeni,protože od mapy očekávají,že bude obsahovat přesná fakta.Ale o to tady nejde.Je důležité svést námořníky dokonale z cesty-jen ten,kdo se skutečně ztratí,může nalézt místo,jehož nelze jinak dosáhnout.
Hádanka uprostřed
,,Přes okraj,zpátky,znovu přes okraj,až východ slunce zazáří zeleně".Prastarou hádanku doprovází kresba neohrožené džunky.Tento obrázek,zarámovaný diagramem znázorňujícím fáze Měsíce,skrývá cestu k Bráně.
Hledání kapitána Jacka
Jestli se nějaký člověk dokáže vrátit ze spárů Davyho Jonese,pak je to svobodomyslný kapitán Jack Sparrow,který nikdy nic nedělá přípočáře-ani umírání.Gibbs vypráví,že v některých zřídkavých případech dochází k tomu,že při posledním záblesku západu slunce vyšlehne ze země k nebi zelený paprsek.Námořníci věří,že to je znamení,že se nějaká duše vrací ze Záhrobní země zpátky na náš svět.
Divoký obránce
Když se tygr v tomto kruhu dostane na úroveň vašeho znamení,zajistí vám bezpečný průchod.V dobách,kdy vznikla tato mapa,se věřilo,že tygr požírá démony zla,a spatřit tuto šelmu se považovalo za šťastné znamení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Sparrow Jackie Sparrow | Web | 24. června 2008 v 11:27 | Reagovat

Nejdřív jsem chtěla kopčit ale potom jsem si to rozmyslela tak sry ale můžeš se podívat na moje stránnky !Mám je taky o pirátech!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama