Leden 2008

Stellan Skarsgard-životopis

16. ledna 2008 v 16:54
Je nejstarším z pěti dětí inženýra, kvůli jehož pracovním aktivitám se rodina neustále stěhovala. Původně uvažoval o povolání dentisty nebo diplomata, ale nakonec se rozhodl pro hereckou kariéru. Nenavštěvoval však žádnou hereckou školu, od šestnácti let sbíral zkušenosti rovnou na jevištích a v TV seriálu podle knih Fritiofa Nilssona Bombi Bitt a já, v němž vytvořil titulní postavu odvážného chlapce, švédský protějšek Huckleberryho Finna.

Krátce působil v Městském divadle v Malmö, kde se seznámil s režisérem Peterem Oskarssonem, který ho angažoval do svého souboru Theatre 7. Od 1968 pak ještě vystřídal angažmá v Městských divadlech v Helsingborgu, Malmö, Uppsale a Stockholmu, než se 1977 stal členem stockholmského Královského dramatického divadla. S touto první švédskou scénou, kde hrál zejm. pod režijním vedením Alfa Sjöberga a Pera Verner-Carlssona v klasických dramatech i dílech moderních autorů, se rozloučil 1988 po boku Maxe von Sydowa v inscenaci Strindbergova Mistra Olofa.

První příležitosti před film. kamerou dostal již poč. 70. let, ale prosadil se až o deset let později díky úloze idiotského vraha Svena, za jejíž ztvárnění v kriminálním dramatu Prostoduchý vrah (r. H. Alfredson) obdržel Stříbrného medvěda na MFF v Západním Berlíně 1988. Vedle Alfredsona spolupracoval s řadou dalších švédských filmařů, kteří ho vesměs obsazovali do rolí drsných mužů záporných charakterů.

Jednou z mála výjimek, kdy ztělesnil kladného hrdinu, je historická postava švédského architekta a diplomata Raoula Wallenberga, který se pokoušel koncem 2. světové války zachránit tisíce Židů z fašistického Maďarska, ve válečném dramatu Dobrý večer, pane Wallenbergu (r. K. Grede). Působivou kreaci předvedl v postavě ochrnutého naftaře Jana, jehož zbožná milujícící manželka (Emily Watsonová) obětuje vlastní život pro jeho uzdravení, v podobenství Prolomit vlny (r. L. von Trier).

V poslední době se stále častěji objevuje také v hollywoodých filmech (Nesnesitelná lehkost bytí, Hon na ponorku, Vítr). Za roli profesora matematiky Geralda Lambeaua v psychologickém dramatu Dobrý Will Hunting (r. G. Van Sant) získal Evropskou film. cenu Felixe 1998. Byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2002.


Hádka(část 15.)

15. ledna 2008 v 21:01 Velké Dobrodružství(moje fotostory)
Tak vám sem dávám celý 15.díl.Tohle fotostory bude mít asi 17.dílů...Tenhle díl má hodně fotek.Má jich 48 . jako 6.díl.Původně jsem chtěl pár fotek vymazat ale nechal jsem to tak.Doufám že velikost tohohle dílu nevadí...
---Teď---
---Co se stalo předtím---
Znenadání...
Po chvíly
U Sao Fenga
U Lorda Becketta
---V současnosti---
Znenadání...
(¨má tam být:aby vás sledoval!!!)
Jakou má ¨Barbossa možnost?Kdo získá Tajemství?To vše v příštím díle!!!

Posádka Bludného Holanďana

13. ledna 2008 v 21:34 Piráti z Karibiku-zajímavosti
Už jenom zvuk čvachtajících kroků mrtvých chodidel obalených vilejši uprostřed hluboké noci stačí k tomu, aby se i otrlí námořníci vrhali v hrůze přes palubu. Tihle strašliví nájezdníci jsou zoufalé duše námořníků, kteří si raději zvolili staletou službu na palubě Davyho Jonese, jen aby nemuseli čelit okamžité smrti.
Maccus
První důstojník Bludného Holanďana je snadno rozpoznatelný podle žraločí lebky. Dokáže si vychutnat každou špinavou práci. Když se před nimi objeví loď, Maccus je v akci jako první a používá další pár očí, aby vyhledával mrtvé a přiváděl kapitánovi potenciální rekruty.
Koleniko
Tohoto ostnatého piráta potkal groteskní osud: postupně se mění v lidského čtverzubce. Jeho nateklé oko je poněkud rozostřené, takže když určuje polohu lodi podle hvězd na noční obloze, často se plete. Ochotně se zapojuje do hry Lhářovy kostky s Maccusem a Clankerem.
Dvojčata
Dvě hlavy jsou lepší než jedna, zvlášť když jde o to někoho vyděsit. Nerozluční bratři nejsou srostlí jen s lodí, ale i jeden s druhým. Tahle přišerná dvojice otročí na lodi při všech úkolech, které vyžadují fyzickou dřinu a pohánějí loď kupředu.
Clanker
Padněte na svá kolena a modlete se! Tenhle ničema s vilejši v obočí nosí dělové koule, jimiž děsivě rachotí. Jeho zlotřilý smích se rozléhá po celé lodi, obzvlášť, když přihlíží cizímu utrpení.
Zelenovous
Zelenovous je téměř celý porostlý řasami. Připomíná teď spíš zeleninu než člověka, takže už nepotřebuje ani jíst ani spát. Už zapomněl na svou minulost člověka a chová se nemilosrdně. Necítí žádný soucit k námořníkům, které svrhne do hlubin, když odmítnou přistoupit na kapitánovu nabídku, aby se připojili k jeho posádce.
Jimmy Legs
Bocman Davyho Jonese je krutý pán, který s oblibou vydává posádce nesplnitelné rozkazy. Tresty jsou jeho potěšením a pyšní se tím, že dokáže jediným švihem své devítiocasé kočky oddělit maso od kostí.
Quittance
Quittancova anatomie připomíná hvězdici a jako jí mu po čase dorůstají uťaté nebo poraněné končetiny.
Palafico
Se žahavými chapadly, která vyčnívají z jeho sasankovitých očí, připomíná Palafico spíš korálový útes než lidskou bytost. Přesto v něm zůstaly zbytky lidskosti, což dokázal v okamžiku, kdy se kapitán Jack po útoku Krakena potopí i s lodí. Bojuje s kordem v obou rukou a je těžké ho odzbrojit, protože mu zbraně vrostly do těla. Rád svačí živé ryby.


Další fotky Billa Turnera

13. ledna 2008 v 21:33 Štruple Bill Turner
Nějaké fotky Billa Turnera

Štruple Bill Turner-fotky

13. ledna 2008 v 21:33 Štruple Bill Turner
Nějaké fotky Billa Turnera

Stellan Skarsgard

13. ledna 2008 v 21:33 Stellan Skarsgard
Stellan Skarsgard
Místo narození:Gothenburg,Västra Götalands län,Švédsko
Datum narození: 13.června 1951
Znamení zvěrokruhu: Blíženci
Filmografie:
1988-Nesnesitelná lehkost bytí
1996-Prolomit vlny
1997-Dobrý Will Hunting
1998-Ronin
2002-Hra o čas
2003-Dogville
2004-Král Artuš
2006-Piráti z Karibiku:Truhla mrtvého muže
2007-Piráti z Karibiku:Na konci světa
Zajímavé,drby:
Jeden z najznámějších evropských "importů" do Ameriky.Známým se stal dramatem Prolomit vlny,od té doby jedna hollywoodská role střídá druhou.
Měří 1,91m
Od roku 1975 je ženatý s doktorkou My.Mají 6 dětí.
Má přezdívku Skarzie.
Výroky:
,,Zabere hodně času udělat ze mě na place hezkého,ale velice rychle se stávám škaredým."

Bill Turner-co o něm víme?

13. ledna 2008 v 21:33 Štruple Bill Turner
-Jeho syn je William Turner
-Objevuje se až v druhém díle Pirátům,ale zmíňka je o něm již v prvním díle
-V prvním díle se povídá,že nesouhlasil se vzpourou proti Jacku Sparrowovi a proto ho svázali kaničkami od bot a hodili přes palubu.Byl tam pak na dně oceánu a nemohl se pohnout-tlačila ho tíha oceánu,ale nemohl zemřít,protože byl prokletý Aztéckým zlatem.
-Přidal se k posádce Bludného Holanďana
-Jeho syn se ho snaží osvobodit
-Jediný z mála,kdo ho znal pod jménem Bill Turner byl Jack Sparrow
-Říkají mu "Tkanička" "Štruple Bill"
-Ve třetím díle zabil Norringtona
-Ve třetím díle se poprvé setkal s Elizabeth
-Ve třetím díle byl osvobozen z Bludného Holanďana,ale na palubě stále zůstal kvůli synovi
-Byl vyslán Davy Jonsesem,aby předal Jakovy "černou skvrnu"
-Jednou nesouhlasil s vypuštěním Krakena-když byl ohrožen za životě Will
-Billa Turnera hraje Stellan Skarzgard

Další videa s Pirátskýma písničkama

12. ledna 2008 v 22:23 EXTRA!!!
A tady jsou noty jak to hrát

Další fotky posádky Bludného Holanďana

12. ledna 2008 v 22:23 Piráti z Karibiku-zajímavosti
Tohle jsou další fotky té posádky.

Piráti na piano

12. ledna 2008 v 21:31 EXTRA!!!
Hoist the colours
Curse of the Black Pearl
He´s a pirate
Davy Jones

New posters-Barbossa

12. ledna 2008 v 21:18 Hector Barbossa
(Pro všechny postery-Celý článek)
Fakt je to dobrý...

Koník-Jack Sparrow

12. ledna 2008 v 21:13 Pirátské věci pro velké fandy
Tohle je pro milovníky Jacka Sparrowa a koní...:)
kresli.blog

Voskové figurýny

12. ledna 2008 v 21:10 EXTRA!!!
Voskové figurýny Jacka a Willa.
Jack
Will

Trailery k 4.dílu!!!

9. ledna 2008 v 19:37 Piráti z Karibiku 4
Ohledně pirátů z Karibiku 4 moc informací v poslední době nepřibývá takže sem dám trailer...Samozřejmě je jen někým vymyšlený,a jsou to ukázky z jiných dílů.(Další trailery budou přibývat)

Plavba(část 14.)

5. ledna 2008 v 23:18 Velké Dobrodružství(moje fotostory)
Tak je tu 14.díl fotostory.Dodělal jsem ho už dnes!!!Má 23 fotek,ale stejně je to dost.
PLAVBA 14.díl
V kajutě kapitána Barbossy
Na palubě
Po chvíly buzení později
O pár hodin později
Mezitím v Port Royal
Na Černé perle
Jack se zvedl a...
KONEC TOHOTO DÍLU
Tohle fotostory bude mít nejspíš 16 nebo 17 dílů...Další díl by měl být asi nejhlavnější.Ale nemůžu ani říct jak se bude jmenovat.
Další díl brzy ve vašich kinech!!! :) a pište prosím KOMENTY!!!