James Norrington

12. března 2008 v 19:55 |  James Norrington
James Norrington

Loajální služba Jeho Veličenstvu králi Anglie přinesla Jamesi Norringtonovi uznání a společenské postavení.Jako kapitán lodi Jeho Veličenstva Střely pronásledoval a zajal některé z nejhorších karibských pirátů.Povýšení na komodora flotily přináší Norringtonovi určité uspokojení,ale stále mu chybí jediná věc,která ho může učinit opravdu šťastným - svatba s Elizabeth Swannovou.
Loď Jeho veličenstva Interseptr

Norringtonova loď Sřela se výborně hodí k pronásledování pirátů v Karibském moři.Je to briga a na obou palubách má zbraně.Díky své konstrukci je rychlá a výborně manévruje,ale Černé perle se nevyrovná.
Loajální hodnostář
Aby si kapitán v britském námořnictvu udržel autoritu,nemůže si dovolit projevovat před posádkou žádné city.Norrington skrývá své emoce už řadu let,takže i v soukromí se chová odtažitě.K jeho smůle je právě tohle vlastnost,kterou Elizabeth nedokáže vystát.
Na přehlídce
Ceremoniál Norringtonova povýšení,který se odehrává v pevnosti,je skvělou vojenskou podívanou.Námořníci a pěchota pochodují v dokonalých šicích a zvuků posádkové hudby.Norrington je hvězdou představení.Kdy jindy než teď by měl Elizabeth požádat o ruku?Naneštěstí její korzet všechno kazí a ono se v mdlobách zřítí do moře.
Oslnivá a žádoucí

Komodor si je jist,že miluje Elizabeth,ale jsou tu i další důvody,proč se s ní oženit.Může ho představit důležitým londýnským rodinám.A až její zámožný otec zemře,Elizabeth zdědí velké jmění.
Poražen v lásce...

Když se Elizabeth postaví na Willovu stranu při pokusu zachránit Jacka,Norringtonovi je jasné,že se svým sokem v lásce prohrál.Svou porážku přejde s noblesou,říká Willovi:"Tohle je nádherný kord.Doufám,že jeho tvůrce je stejně starostlivý i v osobním životě."
...a v životě

Když Jack uprchne z Port Royal,stává se jeho dopadení Norringtonovou posedlostí.Pronásleduje piráta po celém světě,až nakonec udělá osudovou chybu:rozkáže své posádce plout přímo proti hurikánu a zaviní tím ztroskotání lodi.Pro svou nerozvážnost je z válečného námořnictva propuštěn a stane se opilcem bez šilinku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama